Milestone Society Members

Bakhtiyor Abdulhamidov (Tajikistan, LEGS '99)
Jan Adamec (Czech Republic, HIST '04)
Davor Babic (Croatia, LEGS ’99)
Mihai Babilon (Romania, IMCE '99)
Gusztav Bacher (Hungary, LEGS '01)
Biljana Bakic-Pawlak (Serbia, LEGS '94)
Ljiljana Biukovic (Serbia, LEGS '94)
Olena Borysova (Ukraine, ENVS '94)
Serghei Botezatu (Moldova, ECON '94)
Ruslanas Bronikovas (Lithuania, LEGS '98)
Jaroslav Burger (Czech Republic, ENVS '92)
Katerina Burgerova (Czech Republic, ENVS '92)

Nadir Burnashev (Kazakhstan, ECON '95)
Octavian Vladimir Carare (Romania, ECON '95)
Alina Carare (Romania, ECON '95)
Marina Cernov (Moldova, ECON '10)

Peter Cunningham (United Kingdom, IRES '97)
Borbala Czako (Hungary, BUSI '90)
Nerijus Dagilis (Lithuania, ECON '98)
Yiber Dauti (Albania, LEGS '99)
Mirko Djordjevic (Serbia, LEGS '95)
Uchenna Emelonye (Nigeria, LEGS '04)
Katherine J. Evans (USA, POLS '09)
Joerg Forbrig (Germany, POLS '98)

Robertas Galkus (Lithuania, IRES '01)
Koen Geven (Netherlands, DPP '12)
Peter Grishin (Russian Federation, ECON '00)
Yevgen Groza (Ukraine, ECBS '18)

Armin Haeberle (Germany, POLS '05)
Tibor Hledik (Czech Republic, ECON '94)
Martin Hergert (Germany, BUSI '10)

Sorin Ionita (Romania, POLS '97)
Nevena Ivanovic (Serbia, GENS '99)
Emilia Jamroziak (Poland, MEDS '97)

Nana Janashia (Georgia, ENVS '97)
Ausra Jurkeviciute (Lithuania, ENVS '94)
Martin Kahanec (Slovakia, ECON '00)
Izabela Karpowicz (Croatia, ECON '98)
Laszlo Kojnok (Hungary, LEGS '05)
Tijana Kojovic (Serbia, LEGS '97)
Andrey Kolokolnikov (Russian Federation, ECON '06)
Xeniya Kramarenko (Ukraine, ECON '09)
Konstantin Kurganov (Ukraine, LEGS '94)
Bruce Lasky (United States of America, LEGS '03)
Monica Macovei (Romania, LEGS '93)
Cristina Marzea (Romania, IRES '98)
Anu Mataga (Estonia, LEGS '02)

Zvonimir Mataga (Croatia, LEGS '02)
Tatjana Matijasevic Medros (Croatia, ECON '94)

Isabelle Misic (Serbia, LEGS '97)
Avtandil Namicheishvili (Georgia, LEGS '02) 
Ashot Navasardyan (Armenia, POLS '99)
Iryna Nikolaieva (Ukraine, LEGS '98)
Alexei Novozhilov (Russian Federation, LEGS '99)
Yael Ohana (Ireland, PHIL '98)

Dragos Petre (Romania, ECON '02)
Alan Renwick (United Kingdom, POLS '97)
David Rosen (United States of America, POLS '97)
Tamar Sabedashvili (Georgia, GENS '02)
Boryana Sabeva (Bulgaria, LEGS '00)
Zulfia Sabirova (Uzbekistan, GENS '97)
Justus Schonlau (Germany, IRES '98)
Mihaela Serban (Romania, LEGS '96)
Denis Sharapenko (Russian Federation, ECON '09)
Vladislav Shayman (Russian Federation, LEGS '06, EMBA '14) 
Corina Stetiu Jump (Romania, ENVS '92)
David Stulik (Czech Republic, SOCI '97)
Serge Sych (Ukraine, IRES '97 and LEGS '99)
Jiri Svarc (Czech Republic, IRES '98)
Olena Szabo (Ukraine, SOCI '94)
Matyas Szabo (Hungary, SOCI '94)
Giel Verbeeck (Netherlands, ECON '97)
Blerina Vila (Albania, LEGS '00)
Matija Vojnovic (Serbia, LEGS '03)
Zuzana Vojtekova (Slovakia, IRES '04)